Skip to content
Skip to service links: contact, tools, help, the group
Skip to search
Skip to main navigation
Skip to sub navigation
Skip to Footer with links to masthead, print, email a friend and disclaimer
 

Транспортування вантажів, що містять літієві батареї

З 1 квітня 2016 року було посилено правила Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA) для перевезення літієвих батарей, упакованих і відправляються як окремі елементи.
Велика кількість електронних товарів, що працюють за допомогою літієвих батарейок, торкнулося новими інструкціями, незалежно від того, чи мають вони бути повторно заряджуваними (іонно-літієві батарейки) або повторно незаряджуваними (літієвий метал). Інструкції застосовуються в наступних випадках:
  • Літієві батарейки упаковані і відправляються як окремі товари. Наприклад: батареї / переносні зарядні пристрої, упаковані і відправлені як окремі елементи.
  • Літієві батарейки упаковані окремо, але відправляються разом з обладнанням в одній коробці. Наприклад: Стільниковий телефон з замінною літієвим акумулятором
  • Літієві батарейки містяться або встановлені в обладнання і тому відправляються в одній коробці. Наприклад: Планшетний комп'ютер з інтегрованою літієвої батареєю в пристрій, яка не може бути демонтована або замінена користувачем
У зв'язку з підвищеною увагою до питань безпеки з боку авіаційної промисловості, були переглянуті інструкції ІАТА з транспортування літієвих батарейок і, отже, авіакомпанії повинні оперативно реалізувати оновлені інструкції
Звертаємо Вашу увагу на те, що безпечне транспортування літієвих батарейок повітряними судами та повну відповідність інструкціям ІАТА - юридична відповідальність вантажовідправника. У зв'язку з цим ІАТА випустила довідник, щоб допомогти вантажовідправникам зрозуміти і впровадити оновлені інструкції.

Будь-яка людина, компанія чи підприємство, ідентифіковане як вантажовідправник на накладній DHL Express несе юридичну відповідальність і гарантує 100%-е дотримання переглянутих інструкцій ІАТА. Ця відповідальність зберігається і в разі, якщо вантаж, що містить літієві батарейки, фактично не належить або не був відправлений людиною, компанією чи підприємством, ідентифікованим на накладній.
Щоб уникнути будь-яких небажаних наслідків, будь ласка, інформуйте DHL Express кожного разу при відправленні вантажів, що містять літієві батарейки. Наша команда експертів буде рада допомогти Вам у вивченні інструкцій ІАТА з перевезення небезпечних вантажів.
У зв'язку з тим, що з січня 2015 ІАТА / ІКАО вводить заборону на перевезення літій-металевих батарей на пасажирських літаках, DHL Express змушена припинити прийом даних вантажів. Таке рішення ІАТА / ІКАО стосується тільки окремо упакованих літій-металевих батарей (Section II, PI-968), тоді як літій-металеві батареї, упаковані разом з обладнанням (PI-969) або знаходяться усередині обладнання (PI-970), дозволені до перевезенні згідно колишніми правилами.
Дане рішення також не стосується іонно-літієвих батарей.

Зверніть увагу, що у вантажі може перебувати не більше 2 упаковок літієвих батарей (PI-967 і PI-970), кожна з яких містить 4 окремо упаковані або 2, що знаходяться всередині обладнання, батареї.

Якщо у вантажі знаходиться більше 2 упаковок літієвих батарей, вантаж необхідно промаркувати спеціальним стікером.

Таке обмеження буде введено з 1 січня 2017 року, проте відправникам рекомендовано розпочати виконувати дані умови транспортування вже сьогодні.

У зв'язку з тим, що з 1 квітня 2016 року ІКАО / ІАТА вводить заборону на перевезення літій-іонних батарей (PI-965) на пасажирських літаках, DHL Express змушена істотно обмежити прийом даних вантажів за визначеними напрямами. Транспортування PI-965 Section II вимагає окремого узгодження, для отримання більш докладної інформації зв'яжіться, будь ласка, з Вашим комерційним представником в DHL Express. Літій-іонні батареї, упаковані разом з обладнанням (PI-966) або знаходяться всередині обладнання (PI-967), дозволені до перевезення згідно з колишніми правилами.

Важливо!

 Зіпсовані та пошкоджені літієві батареї, а також літієві батареї, які ймовірно можуть бути пошкоджені, являють собою небезпеку для людей і перевезених вантажів та заборонені до перевезення авіатранспортом.
При відправці по мережі DHL ноутбуків, мобільних телефонів або іншої електронної техніки, яка містить літієві батареї, необхідно до моменту передачі вантажу співробітникам DHL переконатися в тому, що батареї не пошкоджені і вилучені з обладнання.